عقل ما پیچیده تر از آن است که بفهمیم چگونه کار می کند، اگر نبود هرگز نمی فهمیدیم چگونه کار می کند.

/ 7 نظر / 4 بازدید
امیررضا

سلام به جای "عقل ما" کلمه "عقل کل" رو گذاشتم! در پناه خدا باشید.یا حق

نه بابا منظورش اینه که محتوا نمی تونه از محیطش بیرون بیاد و سر در بیاره. خود مغز نمی تونه از خودش فراتر بره و بفهمه که چطور آفریده شده و چطور کار می کنه. چون خیلی پیچیده ست. اگه انقدر پیچیده نبود و می شد فهمید که چطور داره کار می کنه، پس مغزی می شد که زیادی ساده ست و توانش هم خیلی کمتر می شد و بنابراین باز هم نمی تونست خودش رو بفهمه. یعنی همیشه نسبت به خودش عقب تره.

کتایون

خیلی وقته با چیزایی که دورو برم می بینم، واسه من از کار وایستاده، واسه تو مگه هنوز کار می کنه که دنبال چگونگی کار کردنش می گردی؟

مریم

سلام، دلم برای نحوه فکر کردنت تنگ شده بود اومدم همه اونایی که نخونده بودم خوندم. چقدر جالبه که من و تو چقدر بر عکس عوض شدیم. مهم اینه که هنوز یکی از قابل احترام ترین شخصیتهایی هستی که می شناسم و این از دوست داشتن و ... خیلی مهم تره. دلم می خواست پیش هم بودیم و هر چند وقت یک دفعه می شستیم یه چایی می خوردیم و با هم فکر می کردیم. یکی از مهم ترین کمبودهای امریکا تویی! خوش باشی!

مریم

در مورد شهود می خواستم بگم خیلی وقتها خیلی تصمیم ها می گیریم که دلیلشو نمی دونیم ولی براش دلیل می تراشیم که خوشحال باشیم و احساس بی دلیلی نکنیم. به نظر من این شهود نیست.

نازنین گل یخ

سلام و تبریک سال نو...[گل]