کودکی ها

الان که دم سال تحصیلیه یاد این خاطره افتادم. جشنواره سرود بود. سحر که همیشه وفادار به کتاب و مطبوعات بود و الان منو یاد هرمیون گرنجر می ندازه، دو تا شعرو از مجله سروش نوجوان انتخاب کرد و پیشنهاد داد که اونا رو برای جشنواره بخونیم. شعر اول دلتنگی شاعر رو نسبت به دوران کودکی ش روایت می کرد و شعر دوم که در شماره بعدی چاپ شده بود و پاسخی به شعر اول بود، امیدواری می داد که بابا! کودکی ها از بین نرفته! همین جاست!

خیلی جالبه، اون زمانا نصف الان سن داشتیم و حرف از دلتنگی برای کودکی‌هامون می‌زدیم.

من و سولماز دو تیکه آهنگ غمگین و شاد رو با یه ترفندی به هم وصل کردیم. تو تیکه اول نصف بچه های کلاس با لباس های تیره روی سن روبه روی تماشاچیا قرار می گرفتند و شعر اول رو می خوندند. نصف دیگه کلاس با لباس های شاد پشت به پشت این بچه ها روی سن می ایستادند و از پشت دست به دست بچه های جلویی می دادند. بنابراین تماشاچیا اینا رو نمی دیدند. وقتی آهنگ یواش یواش به قسمت شاد تبدیل می شد، بچه های لباس تیره یکی یکی می چرخیدند و نفر پشت سریشون پیدا می شد: یعنی اونایی که لباس های شاد پوشیده بودند. بعد یهو اینا شروع به خوندن قسمت دوم می کردند.

کودکی‌ها آسمانی داشتم                آسمان بی‌کرانی داشتم

هر شب از خانه به بام کهکشان         از ستاره نردبانی داشتم

کوچه تا پر می‌شد از آهنگ دوست      از پرستو کاروانی داشتم

کودکی‌ها چون کبوتر پر زدند               کاش از آنها نشانی داشتم

فا لا، فا لا،

می سل، می سل

فا لا، می سل

فا لا، می سل

[وارد گام دو ماژور می‌شیم:]

دو سل، می سل

دو سل، می سل

ای که گفتی کودکی‌‌هامان کجاست        کودکی‌هامان همین‌جا پیش ماست

زنگ باران صحبت گنجشک‌ها               تا همیشه با صدامان هم‌صداست

گرچه آنها چون کبوتر پر زدند                راهشان تا آشیانی آشناست

آن نشانی را که گفتی گم شده          پشت دل در سادگی‌های دعاست

یک بغل لبخند و یک قلب سفید           ابتدای کودکی تا انتهاست

 

یاد اون روزها به خیر :)

/ 3 نظر / 5 بازدید
ابي و پويا

با عرض سلام خدمت شما دوست عزيز وبلاگ زيبايي داريد اميدوارم هميشه موفق باشيد راستي من 3 وبلاگ دارم که هر کدام مطالب متفاوتي دارند در صورت تمايل به تبادل لينک خوشحال ميشوم با هم همکاري داشته باشيم راستي اگر مايل بوديد برايم بنويسيد که با چه ناميلينکتان کنم اگر هم مايل به تبادل لينک با هر سه وبلاگ هستيد لطف کنيد هر سه وبلاگ منو با نامهاي زير لينک نماييد موفق و پيروز باشيد منتظرتان هستم شمعدووني (دانلود موزيک و فيلم) www.shamdoonii.blogsky.com رازها (داستان و مطالب متنوع) www.razhaa.blogsky.com دانلود نرم افزار و بازي www.best-soft.blogsky.com [گل]

نازنین گل یخ

چقدر خلاقیت و سلیقه به خرج دادید...ما یه گروه سرود تشکیل دادیم از پسش برنیومدیم!! از بس بچه هامون بازی درمیاوردن و همکاری نمیکردن!!! روز اجرا اینقدر جای همه خجالت کشیدم که بعدش اونم فقط یه بار با اصرار تو گروه تواشیح شرکت کردم!