شهود

دیروز رسما از حسودی مردم. چون به دلایلی از یه اسکی جذاب توپ صرف نظر کرده بودم که همه‌شون یکی پس از دیگری از بین رفتند. آخرش فقط حسرت موند و چند برنامه کنسل شده کاری و یک دل‌درد ناپدید شده و یه مشت ابر پراکنده!!! در حالی که داشتم به اسکی رفته‌ها می‌گفتم چه اتفاقی افتاده، یکی از اونا گفت: تو از روز قبلش نیا بودی!

این اتفاق منو یاد یه جریان دیگه انداخت. وقتی برگشتم ایران، اصلا وقتی هنوز نرفته بودم از ایران و حرف از برگشتن می‌زدم، هزار و یک دلیل برای تصمیمم داشتم. خانواده و دوستام که اینجا بودن، تربیت بچه‌های آینده‌م که تو ایران باشه، و و و... ولی الان که این همه سال گذشته و نگاه می‌کنم می‌بینم همه اون دلایل دارند ناپدید می‌شن. چون هم خانواده و دوستام از ایران رفتند یا دارند می‌رن، هم امنیت تربیت بچه‌های نسل جدید خیلی پایین اومد، هم...

ولی عجیبه... هنوز از تصمیمم ناراضی نیستم... راضی‌ام...

هزار و یک تصمیم می‌گیریم بر مبنای میلیون‌ها فرضیه و برآورد. گاهی فکر می‌کنم پشت مبانی عقلی‌مون شهود حکم‌فرمایی می‌کنه و به تصمیمات ما جهت‌گیری می‌ده. شهود فراتر از دلایلیه که بیان می‌کنیم. شهود همونه که آدم از اول نیا می‌شه. شهود همونه که آدم بعد از این همه جریان سیاه تو کشورش هنوز از برگشتن ناراضی نیست.

/ 3 نظر / 5 بازدید
مصطفی

یه جورایی شبیه همین که میگی ××××××××××××××××××××× یادمه منم وقتی دانشگاه یه شهر دیگه درس میخوندم مدام فکر و ذهنم پیش خانواده بود منظور برادر و خواهر کوچکتر و مادرم -یه سری مشکلاتی بود که اذیتم میکرد واخرش نه به درس میرسیدم نه هم به ارامش خاطر - با یه مشاوری صحبت میکردم -(همون سال اول ) می گفت این چند سال هم میگذره و بالاخره اونا عروس داماد میشن و میرن سر زندگی خودشون و اخرش خودت میمونی و خودت - حالا میبینم بعد از ده سال واقعا همینطور شده - به همین سادگی

سارا

من چند تا همکار داشتم که خیلی با هم جور بودیم. یه زمانی رسید که من مجبور شدم کارم رو عوض کنم. دو تا دیگه هم قرار بود ساختمونشون عوض بشه. خلاصه یکیشون که قرار بود همونجا بمونه خیلی ناراحت بود و می گفت شما همه از اینجا میرین و من تنها می مونم. آخرش می دونی چی شد؟ همونی که ناراحت بود زودتر از اینکه اون دو نفر جابجا بشن ویزا گرفت و رفت فرانسه درس بخونه :)

نازنین گل یخ

خوبه با وجود تنها شدن باز هم پشیمون نشدی...نبودن خانواده و دوستان میتونه خیلی رو احساس آدم تاثیر بذاره!